Avaleht / Artiklid / Masku blogi / Kuidas valida õige suurusega vaipa?

Kuidas valida õige suurusega vaipa?

Vaibad, põrandakatted

Vaibavalik Maskus

Vaip on loodud kaitsma põrandat, parandama teie kodu akustikat ja ka välimust. Vaipade ja muude tekstiilide abil on lihtne luua oma interjööris ühtset välimust ja värvilist atmosfääri.

Vaiba suurus mõjutab oluliselt interjööri lõplikku välimust, sellepäraste olemegi koostanud juhendi, mis aitab sul välja valida täpselt sobiva suurusega vaiba.

Vaip elutuppa

Liiga väike vaip suure diivani kõrval annab tunde, et ruum on veel lõplikult viimistlemata. Elutoas peaks vaip olema vähemalt sama lai kui diivan. Sobiva vaiba suuruse üle otsustamisel on hea mõte kujundada näiteks ajalehtede abil välja alad, kuhu te kavatsete vaiba paigutada. Elutoas ühendab vaip mööblit ja annab ruumile ühtse ilme. Sageli ostetakse elutuppa umbes 200x290cm või 160x230cm suurune vaip.Vaip elutoasLiiga väike vaip suure diivani kõrval annab tunde, et ruum on veel lõplikult viimistlemata. Elutoas peaks vaip olema vähemalt sama lai kui diivan. Sobiva vaiba suuruse üle otsustamisel on hea mõte kujundada näiteks ajalehtede abil välja alad, kuhu te kavatsete vaiba paigutada. Elutoas ühendab vaip mööblit ja annab ruumile ühtse ilme. Sageli ostetakse elutuppa umbes 200x290cm või 160x230cm suurune vaip.

Vaip magamistuppa

Magamistoas tuleks vaip asetada kas täielikult või osaliselt voodi alla. Sellisel juhul peaks vaip olema voodist laiem. Kuid muidugi ka väiksemad vaibad näevad magamistoas ilusad välja, näiteks mõlemal pool voodit või voodi jalamil. Magamistoa suurus mõjutab ka seda, milline vaip on parim valik, ilmselgelt väiksesse magamistuppa suur massiivne vaip ei sobi.  Magamistoa vaip peaks olema pehme, et esimesed sammud hommikul oleksid kerged.Vaip magamistuppaMagamistoas tuleks vaip asetada kas täielikult või osaliselt voodi alla. Sellisel juhul peaks vaip olema voodist laiem. Kuid muidugi ka väiksemad vaibad näevad magamistoas ilusad välja, näiteks mõlemal pool voodit või voodi jalamil. Magamistoa suurus mõjutab ka seda, milline vaip on parim valik, ilmselgelt väiksesse magamistuppa suur massiivne vaip ei sobi. Vaip magamistoas peaks olema pehme, et esimesed sammud hommikul oleksid kerged.

Vaip söögituppa

Söögitoas peaks vaip olema piisavalt suur, et see mahuks hõlpsasti söögilaua alla. Kui vaip on liiga väike, jääb osa toolijalgadest söögilaua taga istudes väljapoole vaiba serva, mille tulemuseks on vähene istumismugavus ja ebaühtlane kaalujaotus.

Seega, kui asetate söögilaua alla vaiba, veenduge, et see on söögilauast vähemalt ühe meetri võrra laiem. Suur ümmargune vaip sobib suurepäraselt ümmarguse söögilaua alla. Kindlasti ei tasuks söögilaua alla valida pikakarvalist ja raskesti hooldatavat vaipa, kuna õnnetusi ikka juhtub, siis tasub valida sinna kergesti pestav vaip.

Söögitoa vaip

Vaip esikusse ja koridori

Esik on sageli kitsam kui teised ruumid kodus, seega tuleks vaip valida vastavalt sellele. Esiku jaoks valitakse tavaliselt kitsamad ja pikemad koridorivaibad.

Esikus on hea mõte jätta vaiba ja seina vahele veidi ruumi, et lõpptulemus ei näeks liiga kitsas välja. Koridorivaibad on sageli umbes 80 cm laiad. Kindlasti peaks esikus oleva vaiba puhul arvestama, et see määrdub tihti ning vajab ka rohkem puhastust, samuti oleks hea valida vaip mille all on kummist kate, et vesi ja muud välised elemendid ei kahjustaks põrandat.

Esikuvaip

Ka vaiba kuju on oluline

Kumba valida: ümmargune või kandiline vaip?

Vaiba kuju mõjutab ruumi atmosfääri üllatavalt suurel määral. Ümmargune vaip muudab välimuse sageli pehmemaks, samas kui traditsiooniline kandiline vaip lisab ruumile teatud tasakaalukust. Ümmargune vaip näeb hea välja näiteks ümmarguse söögilaua all või voodi jalamil. Ümmargust vaipa saab stiilselt asetada ka tugitooli alla või lugemisnurka. Esikus seevastu võivad ümmargused vaibad tunduda kohmakad, kui ruum on liiga kitsas.

 

ÜLDISED NÕUANDED ÕIGE VAIBA SUURUSE VALIMISEKS:
  • Pange tähele, et vaip ei takistaks uste liikumist.

  • Kasutage ruumi kuju ja proportsioone, et sünniks parim valik. Koridorid on tavaliselt pikad ja kitsad, samas elutoad avarad.

  • Paiguta kaks ühesugust matti kõrvuti, kui ei leidu piisavalt suurt matti.

  • Suur vaip toob ruumi sisustuse stiilselt kokku, kuid liiga väike vaip võib anda ruumile viimistlemata välimuse.

  • Kui valid vaipa, siis katseta nii: laota põrandale laiali ajalehed, sest see lihtsustab õige vaiba suuruse planeerimist.

LEIA SOBIV VAIP SIIT

.......
.......
.......
....
.......
.......
.......
.......
....
.......
.......
.......
.......
....
.......
.......
.......
.......
....
.......
.......
.......
.......
....
.......
.......
.......
.......
....
.......
.......
.......
.......
....
.......
.......
.......
.......
....
.......
.......
.......
.......
....
.......
.......
.......
.......
....
.......

Loe ka lisaks